Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsaw Dance 2015

Mistrzostwa Polski 2016

Baner 1 MP 2016k

TANIEC TOWARZYSKI, OPEN LATIN FREESTYLE BIAŁOBRZEGI 27 listopada 2016 r.

1. CEL ROZEGRANIA MISTRZOSTW POLSKI

Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim rozgrywane są na podstawie delegacji art. 13 ust. 1 pkt 1-2 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2016 r. poz. 176)

Cel rozegrania Mistrzostw Polski:

- wyłonienie Mistrzów, Wicemistrzów Polski, II Wicemistrzów Polski Amatorów i Zawodowców w tańcu towarzyskim w kategoriach wiekowych: Juvenile I, Juvenile II, Junior I, Junior II, Youth, U 21, Adults, Senior I, Senior II, Senior III i Senior IV na 2016 rok w rywalizacji krajowej.

- spełnienie wymogów formalnych dotyczących powołania zawodników do kadry narodowej

- nadanie mistrzowskich klas sportowych (M) medalistom kategorii wiekowych: Junior II, Youth, U21 i Adults

Czytaj dalej

FREEDOM DANCE CUP - Radom 2016

Plakat Puchar Swiata RadomA1PTSerdecznie zapraszamy na pierwszy Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego FREEDOM DANCE CUP - Radom 2016. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 września 2016 roku na Hali MOSiR w Radomiu. 

Turniej będzie miał rangę PUCHARU ŚWIATA WDC AL w stylu standardowym dla kategorii Under 10, Under 12, Under 14, Under 16, Under 18, Under 21 oraz Amatorów. W stylu latynoamerykańskim turniej będzie miał charakter WDC AL OPEN TO THE WORLD w kategoriach:  Under 10, Under 12, Under 14, Under 16, Under 18, Under 21 oraz Amatorów.

FREEDOM DANCE CUP jest turniejem otwartym dla wszystkich tancerzy wszystkich federacji i realizuje ideę FREDOM TO DANCE.

Umiejętności tancerzy oceni grono najwybitniejszych sędziów, prawdziwych autorytetów polskich i światowych.  

Czytaj dalej

Portal tanecznymkrokiem.wordpress.com o Mistrzostwach Światach w Warszawie

selfie_watermarked.jpgOd Mistrzostw Świata Zawodowców w Tańcach Latynoamerykańskich 2015 minął już tydzień, a my wciąż nie możemy się otrząsnąć. Piękny taniec, doskonała organizacja, najlepsze pary taneczne, ogrom emocji – a to wszystko w stolicy naszego kraju. Jednego jesteśmy pewni – nie potrafimy opisać słowami tego co działo się w DoubleTree by Hotel Hilton w Warszawie. Najlepiej o imprezie mogą świadczyć opinie zagranicznych gości, którzy jednogłośnie wyrażali swoje zachwyty, stwierdzając, że Polska postawiła na kolejne lata poprzeczkę bardzo, ale to bardzo wysoko.

Czytaj dalej

MISTRZOSTWA POLSKI w PRO-AM 2016

plakat MP PR AM 2016 150Zapraszamy na: Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim 2016 w kategorii PRO-AM, Mistrzostwom towarzyszą turnieje: Turniej Tańca w kategorii PRO-AM. Organizatorami mistrzostw są: Polski Związek Tańca Sportoweg, Akademia Tńca i Polski Taniec SA.

Więcej informacji na stronie:     www.akademiatanca.pl

Zapraszamy!

Czytaj dalej

Promocja przez sport niejedno ma imię - portal aktualnościturystyczne.pl

Loga-MS-2015.jpg24 października 2015 roku rozegrane zostały, po raz pierwszy w historii Mistrzostw Świata WDC Par Zawodowych w Tańcach Latynoamerykańskich, w Polsce. Przywilej organizacji największego wydarzenia w sporcie tanecznym na świecie otrzymała spółka Polski Taniec SA w roku 2013, dzięki zaangażowaniu w rozwój idei „freedom to dance" w Polsce, głoszonej przez World Dance Council. Dzięki znakomitych osiągnięciom par polskich na arenie światowej nasz kraj mógł otrzymać licencję na organizacje tak wielkiej imprezy.

Czytaj dalej